Produkcja elastomerów

Poliuretan

(PU)

Poliuretan (PU) jest uniwersalnym, nowoczesnym i bezpiecznym komponentem, z którego można wykonać wiele produktów stosowanych w budownictwie, przemyśle samochodowym oraz branży meblarskiej i obuwniczej. Produkty powstające z poliuretanu są opracowane z myślą o ich wytrzymałości, łatwości użytkowania oraz minimalnych nakładów przeznaczonych na ich konserwację. Nasza firma specjalizuje się w odlewaniu różnych elementów z PU, więc jeśli masz do wykonania elementy, które są już niedostępne na rynku, szukasz zamienników albo po prostu potrzebujesz elementów niestandardowych, my wykonamy je dla Ciebie.

Dysponujemy indywidualnie zaprojektowaną linią produkcyjną do produkcji różnego rodzaju pianek poliuretanowych, elastomerów i kompozytów z PU.

Zanim finalnie przystąpimy do wykonania Twojego zamówienia, przygotujemy prototyp za pomocą największej w regionie drukarki 3D. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć model swojego zamówienia, co umożliwi Ci na tym etapie wprowadzenie niezbędnych poprawek. Na bazie wydruku 3D tworzymy model nie odróżniający się wyglądem od wyrobu produkowanego seryjnie.

Produkcja elastomerów
odbywa się za pomocą urządzeń
do zalewania wysoko i nisko ciśnieniowego
elastomerów i pianek poliuretanowych:
  • do odlewania pianek poliuretanowych integralnych HP 2000
  • do odlewania pianek poliuretanowych sztywnych HP 2000 UF z innowacyjną głowicą mieszającą
  • do odlewania elastomerów poliuretanowych wielokomponentowych MDI 5000
  • do odlewania elastomerów poliuretanowych wielokomponentowych MDI 5000 UF z urządzeniem peryferyjnym i innowacyjną głowicą mieszającą
  • trzy osiowe automatyczne stanowisko do zalewania elastomerów poliuretanowych S400 XYZ